Obchodzimy Dzień Ziemi na godzinach wychowawczych w klasie 4a i 8d:)

3a podczas lekcji plastyki wykonywała prace na temat "Wielkanocne pisanki" .

Uczniowie wypełniali kulkami z bibuły pisankę według własnych pomysłów .

Wielkanocne śniadanie zorganizowane z inicjatywy rodziców w klasie 3b:)

Było świątecznie i pysznie:)

W ubiegły czwartek uczniowie klas 8a, 8b oraz 8c w ramach zajęć z doradztwa zawodowego wybrali się na Dni Otwarte do VI Liceum Ogólnokształcącego
im. Janusza Korczaka w Sosnowcu.

Przyszli absolwenci naszej szkoły mogli poznać nie tylko bogatą ofertę profili klas licealnych, ale także starszych kolegów oraz przyszłych nauczycieli.

To był naprawdę mile spędzony czas :)

Wielkanoc pojawiła się także na lekcjach języka niemieckiego !
Po poznaniu kilku ciekawych tradycji oraz zwrotów w języku niemieckim przyszła pora na Ostereiersuche,  czyli poszukiwania jajek!
Alternatywą znanej na całym świecie zabawy były poszukiwania ukrytych w szkole papierowych jajek, które uczniowie mogli zamieniać na czekoladowe.

Polowanie na jajka okazało się naprawdę pyszną zabawą :)

#ostern
#ostereiersuche

17 marca w Irlandii, ale także w Wielkiej Brytanii i Stanach Zjednoczonych obchodzi się dzień św. Patryka.

Z tej też okazji na lekcjach języka angielskiego nasi uczniowie klas 2b, 3a i 3b poznali historię i tradycje związane z tym świętem.