Start Akcje Samorządu Uczniowskiego Dzień Życzliwości

Światowy Dzień Życzliwości
i Pozdrowień

Światowy Dzień Życzliwości i Pozdrowień(World Hello Day) został uchwalony

w 1973 roku w Stanach Zjednoczonych w odpowiedzi na wojnę w Izraela z Egiptem. Obecnie Dzień Życzliwości i Pozdrowień obchodzony jest w ponad 180 krajach. W Polsce to święto jest jeszcze mało znane. Po raz pierwszy jego obchody zorganizowano we Wrocławiu w 2006 roku pod nazwą „Znajdź się wśród życzliwych”.

ZAPAMIĘTAJCIE TE SŁOWA:

Jest jedyna forma nieśmiertelności, o którą warto zabiegać, a jest nią ludzka życzliwość.

Ludwik Hirszfeld

Stracony jest każdy dzień bez uśmiechu.

Kornel Makuszyński

Życzliwość jest pragnieniem szczęścia drugich.

Tolmann Pesch

Uśmiech to bodaj najkrótsza droga do drugiego człowieka.

Henry Saka

Każdego dnia witamy się i pozdrawiamy spotykanych ludzi. Uśmiech i serdeczność oraz dobre słowo niech zawsze nam towarzyszą na szlakach naszej podróży życia, nawet, gdy zawędrujemy bardzo daleko – do obcych krajów i na inne kontynenty.

My w naszej szkole również będziemy obchodzili to sympatyczne święto. Proponujemy, aby w czwartek 21 listopada każdy uczeń przyszedł do szkoły w żółtych kolorach. Do ubrania przypinamy słoneczko lub serduszko z uśmiechem. Co jeszcze trzeba zrobić, aby należycie potraktować to święto? Niewiele – uśmiechnąć się i okazać sympatię innym!

Zachęcamy do tego, by każdy dzień był takim „Dniem Życzliwości”, kiedy wszyscy się uśmiechają i są mili dla innych ludziSmile

Mały Samorząd Szkolny