Start Akcje Samorządu Uczniowskiego

Akcje Samorządu

Projekty zadań Młodzieżowego Budżetu obywatelskiego

W ramach Młodzieżowego Budżetu Obywatelskiego zostały zaakceptowane następujące projekty:

1. "Smart uczeń + smart TV = smart szkoła" - autor: Martyna Balbierz

2. "Ogródek szkolny" - autor: Szymon Król

3. "Stołówka szkolna" - autor: Katarzyna Staszyk

Młodzieżowy Budżet Obywatelski

Dzień nauczyciela

Koszyczek wielkanocny

"Człowiek jest wspaniałą istotą nie z powodu dóbr, które posiada, ale jego czynów. Nie ważne jest to co się ma, ale czym się dzieli  z innymi."

KOSZYCZEK WIELKANOCNY

Drodzy uczniowie!

Samorząd Szkolny klas 4-6 ogłasza zbiórkę na rzecz podopiecznych Zespołu Opiekuńczo-Wychowawczego nr 1 w Sosnowcu

CEL: pomoc potrzebującym

CO ZBIERAMY:

- artykuły higieniczne (pasta do zębów, mydło, szampon, chusteczki)

- odzież (skarpetki dziecięce i młodzieżowe)

- artykuły szkolne i słodycze

DZIĘKUJEMY ZA POMOC WSZYSTKIM LUDZIOM DOBREJ WOLI

Samorząd Szkolny klas 4-6

CZAS TRWANIA AKCJI: 19.03- 15.04

OSOBY ODPOWIEDZIALNE: opiekunowie Samorządu klas 4-6 (Magdalena Seweryn, Paweł Cembrzyński)

"Najbardziej niezmiennym  i ważnym pytaniem życia jest: Co robisz dla innych?"
Martin Luther King Jr.

Dzień Życzliwości

Światowy Dzień Życzliwości
i Pozdrowień

Światowy Dzień Życzliwości i Pozdrowień(World Hello Day) został uchwalony

w 1973 roku w Stanach Zjednoczonych w odpowiedzi na wojnę w Izraela z Egiptem. Obecnie Dzień Życzliwości i Pozdrowień obchodzony jest w ponad 180 krajach. W Polsce to święto jest jeszcze mało znane. Po raz pierwszy jego obchody zorganizowano we Wrocławiu w 2006 roku pod nazwą „Znajdź się wśród życzliwych”.

ZAPAMIĘTAJCIE TE SŁOWA:

Jest jedyna forma nieśmiertelności, o którą warto zabiegać, a jest nią ludzka życzliwość.

Ludwik Hirszfeld

Stracony jest każdy dzień bez uśmiechu.

Kornel Makuszyński

Życzliwość jest pragnieniem szczęścia drugich.

Tolmann Pesch

Uśmiech to bodaj najkrótsza droga do drugiego człowieka.

Henry Saka

Każdego dnia witamy się i pozdrawiamy spotykanych ludzi. Uśmiech i serdeczność oraz dobre słowo niech zawsze nam towarzyszą na szlakach naszej podróży życia, nawet, gdy zawędrujemy bardzo daleko – do obcych krajów i na inne kontynenty.

My w naszej szkole również będziemy obchodzili to sympatyczne święto. Proponujemy, aby w czwartek 21 listopada każdy uczeń przyszedł do szkoły w żółtych kolorach. Do ubrania przypinamy słoneczko lub serduszko z uśmiechem. Co jeszcze trzeba zrobić, aby należycie potraktować to święto? Niewiele – uśmiechnąć się i okazać sympatię innym!

Zachęcamy do tego, by każdy dzień był takim „Dniem Życzliwości”, kiedy wszyscy się uśmiechają i są mili dla innych ludziSmile

Mały Samorząd Szkolny