Start Aktualności

Koncert charytatywny na rzecz Hospicjum św. Tomasza w Sosnowcu.

Już kilka dni minęło…ale na zawsze jest czas na relację z jednego z najsympatyczniejszych wydarzeń z maja tego roku…czyli koncertu charytatywnego na rzecz naszego sosnowieckiego hospicjum, które wspólnie przygotowały Szkoła Podstawowa nr 19 im. Marii Skłodowskiej-Curie oraz Zespół Szkół Ogólnokształcących nr 1 im. W.Roździeńskiego. 23 maja na scenie Energetycznego Centrum Kultury w Sosnowcu wystąpili uczniowie zarówno 19-tki jak i Roździenia. Piosenki polskie i zagraniczne w wykonaniu Zuzanny Łudzeń, Wiktorii Bielec, Kasi Staszyk, Szymona Siwka, których wspierali uczniowie z Roździenia…czyli Aleksandra Galas, Marta Marszałek, Emilia Krawczyk i Natalia Barańczuk oraz nauczyciel obu szkół Szczepan Dyrka przez dwie godziny bawiły zgromadzoną widownię. Na gości czekały również domowe wypieki, które przygotowały mamy uczniów z 19-tki. Całość prowadziły absolwentki z Roździenia… czyli Natalia Grząba i Weronika Legomska.

Za wsparcie naszych działań bardzo serdecznie dziękujemy.

A specjalne podziękowania dla Marty Suligi z 19-tki…która rankiem obudziła się z bólem gardła i mimo, że nie zaśpiewała…to walnie przyczyniła się do powodzenia całego przedsięwzięcia.

16 grudnia 2018 roku przedstawiciele naszej szkoły wraz z opiekunami wzięli udział w VI BIEGU PAMIĘCI DZIEWIĘCIU GÓRNIKÓW.
Bieg ten jest częścią obchodów 37 rocznicy strajku i pacyfikacji KWK „Wujek” w Katowicach po wprowadzeniu stanu wojennego w grudniu 1981 roku.
Gorące podziękowania, mimo zimna, składamy uczniom, którzy w ten nietypowy sposób postanowili uczcić śmierć dziewięciu górników.

IMG_7180.jpg
IMG_7190.jpg
IMG_7198.jpg
IMG_7200.jpg
IMG_7216.jpg
IMG_7217.jpg
IMG_7221.jpg
IMG_7222.jpg

20 listopada 2018 r. w Miejskiej Bibliotece Publicznej Filia nr 21 w Sosnowcu odbyło się uroczyste podsumowanie konkursu poetyckiego „Moja Ojczyzna – Polska”, organizowanego przez naszą  szkołę dla uczniów klas I-III sosnowieckich szkół. Laureaci i uczestnicy, którzy przybyli po odbiór dyplomów, nagród i podziękowań wygłosili przed zebraną publicznością swoje wiersze.
Pokonkursową wystawę wierszy znajdującą się w MBP nr 21 można odwiedzać do 30 listopada 2018r.

poezja001.jpg
poezja002.jpg
poezja003.jpg
poezja004.jpg
poezja005.jpg
poezja006.jpg
poezja007.jpg

W ostatni listopadowy poniedziałek uczniowie klasy 5b wybrali się na przedświąteczne artystyczne warsztaty rękodzieła z wiórków drewna osikowego.

Warsztaty były niebanalną formą edukacji, rozwoju kreatywności i zdolności manualnych poprzez zabawę, wyjątkowe połączenie edukacji tradycji, rękodzieła i ekologii.

Oprócz wykonanych własnoręcznie wspaniałych dekoracji: bomki i choinki,  uczestnicy zabrali sobą niezapomniane wrażenia i pozytywną energię jaką daje czas spędzony w świecie kolorowych osikowych płatków.

osikowa001.jpg
osikowa004.jpg
osikowa005.jpg
osikowa007.jpg
osikowa008.jpg
osikowa009.jpg
osikowa010.jpg
osikowa011.jpg
osikowa012.jpg
osikowa014.jpg
osikowa016.jpg
osikowa017.jpg

Z dumą informujemy, że uczeń klasy 7a, Jakub Kieżel zajął I miejsce w konkursie "Patriotyczny lapbook na 100-lecie niepodległości".  Orgaznizatorem konkursu była Miejska Biblioteka Publiczna w Sosnowcu, Filia nr 2 - Rudna IV.

kiezel_1miejsce.jpg