Start
W naszej szkole licealiści z projektu Sm@rt Family z VI Liceum Ogólnokształcącego w Sosnowcu przeprowadzili warsztaty dla uczniów klas od IV do VII na temat bezpieczeństwa oraz uzależnień w Internecie w Internecie, a w szczególności zagrożeń na portalach społecznościowych.

Dzieci w tych czasach bardzo wiele czasu spędzają w Internecie, natomiast nie posiadają dostatecznej wiedzy aby bezpiecznie i z umiarem się po nim poruszać. Dlatego projekt Sm@rt Family jest strzałem w 10tkę na ten problem. Licealiści jako „rówieśnicy” posiadają większe zrozumienie u dzieci aniżeli gdyby to tłumaczyła osoba dorosła.

Dla rodziców licealiści przeprowadzali warsztaty gdzie mogli się oni dowiedzieć m.in o zagrożeniach w Internecie, oszustwach, o przełomowym sposobie kontroli aktywności swojego dziecka za pośrednictwem telefonu bądź komputera rodzica.

Na stronie Internetowej www.smartfamily.com.pl licealiści będą umieszczać poradniki dot. zabezpieczenia swojego komputera przed zagrożeniami Internetowymi, konfiguracji komputera pod standardy bezpieczeństwa, oraz konfiguracji kontroli rodzicielskiej. Zapraszamy do odwiedzania.

Do akcji przyłączyły się firmy Kaspresky.lab Polska, Alsen, Gigaland, kawiarnia Kaprys oraz Urząd Miasta Sosnowiec.