Warsztaty edukacyjne-

„Ręka w łapę” - Poznaj psi świat z perspektywy 4 łap!

15 października, tj. we wtorek mieliśmy ogromną przyjemność gościć w naszych szkolnych murach wolontariuszkę ze schroniska dla zwierząt w Sosnowcu, która przeprowadziła w klasie 8a oraz 8b warsztaty edukacyjne pod hasłem „Ręka w łapę”. Poznaj świat z perspektywy 4 łap”. Wolontariuszka przybyła do nas na zaproszenie p. Katarzyny Wojcieszak.

Kilka słów o akacji!

Pomysłodawcami akcji „ Ręka w łapę” jest Fundacja Nadzieja Na Dom. Jej celem jest przede wszystkim uwrażliwienie dzieci i młodzieży na potrzeby zwierząt, uświadamianie, jak postępować z psami, aby kontakt psa z dzieckiem był bezpieczny i każde z nich czuło się komfortowo, uczenie jak w sposób prawidłowy i bezpieczny powinno obchodzić się z psem, a także pokazanie, jak można ciekawie i aktywnie spędzać czas ze swoim pupilem. Dodatkową atrakcją dla uczestników zajęć są główni bohaterowie akcji - czyli właśnie psy.

W naszej szkole tego dnia gościliśmy p. Karolinę z cudowną Inką.

Warsztaty były dla nas świetną okazją, by głębiej zastanowić się nad problemem bezdomności zwierząt i w grupach wymienić różnorodne pomysły, jak jej zapobiegać, by nauczyć się, że zwierzę to istota żywa, która też czuje, potrzebuje miłości, naszej uwagi i opieki, która jak pokazała nam wolontariuszka ze schroniska nie musi być przykrym obowiązkiem. Na koniec p. Karolina zaprezentowała z Inką kilka sztuczek.