W dniu 16.10.2019 w Szkole Podstawowej Nr 19 odbyła się akcja Bicia Rekordu w Jednoczesnej Resuscytacji Pod Patronatem Wielkiej Orkiestry Świątecznej. Akcja była poprzedzona udziałem naszych uczniów w Specjalnej Lekcji Pierwszej Pomocy z prelekcją filmów instruktażowych oraz pokazem czynności resuscytacyjnych na fantomie. Dziękujemy i zapraszamy za rok!

Europejski Dzień Języków (EDJ) jest to międzynarodowe święto, ustanowione z inicjatywy Rady Europy, obchodzone co roku 26 września. Najważniejszym przesłaniem EDJ  jest: wielojęzyczność, różnorodność językowa oraz nauka języków obcych. W tym roku, w ramach lekcji j. niemieckiego postanowiliśmy włączyć się w obchody tego święta.

Uczniowie klas 7 i 8 nie tylko dowiedzieli się czegoś więcej o samym święcie, poznali kilka ciekawostek na temat języków obcych na świecie i w Europie, ale także mogli sprawdzić swoją wiedzę podczas rozpoznawania powitania „Dzień dobry” w 18 językach. Ponadto tworzyliśmy „Topy z Europy”, czyli koszulki zaprojektowane specjalnie na obchody EDJ.

Zobaczcie sami, co z tego wyszło J

Policjant z wizytą u pierwszaków

4 września uczniów klas 1a i 1b odwiedził policjant. Tematem spotkania było przede wszystkim bezpieczeństwo. Policjant rozmawiał  z dziećmi o bezpiecznym poruszaniu się po ulicach miasta, a w szczególności  omówił zasady bezpiecznej drogi do i ze szkoły. Przypomniał również o korzyściach noszenia elementów odblaskowych przy ubraniu bądź tornistrze.

Czytaj więcej: Policjant z wizytą u pierwszaków