Start Galeria

Galeria świetlica

Spotkanie z ciekawą osobowością

W środę 29 marca br, w ramach zajęć świetlicowych gościliśmy w naszym gronie p. Krzysztofa Korzeniowskiego,  aktora Teatru Zagłębia w Sosnowcu, a prywatnie tatę 2 uczniów z naszej szkoły. Spotkanie odbyło się w ramach cyklu „Spotkania z ciekawą osobowością” oraz promowaniem czytelnictwa wśród uczniów klas 1-3. Braliśmy czynny udział w przeczytanym fragmencie książki pt: „Wielka księga uczuć”, gdzie mogliśmy się wcielić w bohaterów książki.   Spotkanie z p. Krzysztofem dostarczyło nam wiele radości, za co bardzo dziękujemy.

czytanie01.jpg
czytanie02.jpg
czytanie03.jpg
czytanie04.jpg

Maski karnawałowe

Przed feriami szkolnymi, na dobry początek karnawału, uczniowie klas 1 i 2, w ramach zajęć świetlicowych

wykonali maski karnawałowe. Teraz to już tylko zostało dokończyć strój karnawałowy i wybrać się na bal.

Efekty pracy uczniów niech zaprezentują zdjęcia.

maski01.jpg
maski02.jpg
maski03.jpg
maski04.jpg
maski05.jpg
maski06.jpg
maski07.jpg
maski08.jpg
maski09.jpg
maski10.jpg

Prace plastyczne świetlica

Resize of masasolna01.JPG
Resize of masasolna02.JPG
Resize of masasolna03.JPG
Resize of masasolna04.JPG
Resize of masasolna05.JPG
Resize of masasolna06.JPG

Turniej bilarda 2014

W lutym 2014 roku rozegrano wewnątrz -świetlicowy  turniej  bilarda. W eliminacjach wyłoniono zwycięzców. Mistrzem został Dawid Marasek – III A, wicemistrzem – Olek Battisti – III B. Celem rozgrywek była integracja uczniów ,zdrowa rywalizacja sportowa, rozwijanie wyobraźni przestrzennej i cierpliwości.  W miesiącu marcu rozegrano turniej – mini piłkarzyki.
bilardsw01.JPG
bilardsw02.JPG
bilardsw03.JPG
bilardsw04.JPG
bilardsw05.JPG
bilardsw06.JPG

Stroje ludowe

W miesiącu  lutym 2014 roku wychowankowie świetlicy wykonywali prace plastyczne na temat „Polskie stroje ludowe”. Posługiwali się techniką mieszaną: zapełnianie szablonów wydzieranką z papieru kolorowego i kulkami z krepiny. Dzieci pracowały indywidualnie lub w grupach. Celem działalności dzieci było zapoznanie  z różnorodnością polskich strojów ludowych oraz doskonalenie sprawności manualnej.

Wszystkie prace zostały wyeksponowane w stołówce szkolnej i nagrodzone drobnymi upominkami.
ludowesw01.JPG
ludowesw02.JPG