Rada Rodziców

W imieniu Rady Rodziców chciałabym się do Państwa zwrócić z prośbą o DOBROWOLNE wpłaty:
                  Numer konta Rady Rodziców
               32 1050 1360 1000 0090 7012 0689

Dzięki wpłatom możemy wspierać i nagradzać, a także zachęcać do większej aktywności uczniów naszej szkoły. Każda wpłacona złotówka trafia do naszych dzieci pod różnymi postaciami. Chcielibyśmy wesprzeć m.in. następujące inicjatywy: nagrody, doposażenie pracowni, materiały plastyczne potrzebne na świetlicy szkolnej, piknik rodzinny itp.

Zachęcamy też Państwa do czynnego zaangażowania się w życie szkoły. Jeżeli posiadają Państwo pomysły jak wzbogacić życie szkoły lub macie dostęp do gadżetów, fantów na nagrody czy też materiałów plastycznych lub w inny sposób wspomóc działalność szkoły - zapraszamy do współpracy.

Rada Rodziców

Oferta ubezpieczenia uczniów

Oferta ubezpieczenia Uczniów

Możliwość przystąpienia do ubezpieczenia NNW, z datą odpowiedzialności od 1 września 2023 r. do 31 sierpnia 2024 r., została przedłużona do 15 października 2023 r. Polisy zawarte po tej dacie będą miały odpowiedzialność od dnia następnego.

Rodzic może zawrzeć ubezpieczenie indywidualnie NNW dla swojego dziecka przez link znajdujący się poniżej. Polisa powinna zostać zawarta najpóźniej w terminie do 30 września, wówczas będzie miała ona odpowiedzialność od 1 września 2023 do 31 sierpnia 2024 r.

Dzień Otwarty SP nr 19

Zapraszamy 25 stycznia 2022 w godzinach 17.00-18.00

Procedury w czasie nauki zdalnej

Procedury nauczania, oceniania i komunikacji w czasie nauki zdalnej

 

Na podstawie Rozporządzenia MEN z dnia 23 października 2020 r. zmieniającego rozporządzenie w sprawie czasowego ograniczenia funkcjonowania jednostek systemu oświaty w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19 

  

Sposoby i możliwości zdalnego monitorowania i oceniania postępów uczniów, modyfikacji wewnątrzszkolnych zasad oceniania – przedmiotowych oraz zachowania 

 

Klasy 4 – 8 

  1. Podstawowym zadaniem szkoły w realizacji jej zadań i celów statutowych w czasie zdalnego nauczania jest zapewnienie realizacji podstawy programowej w formach i terminach dostosowanych do ograniczeń nałożonych przepisami prawa w tym okresie.
  2. Udział uczniów w ustalonych zajęciach on-line oraz realizacja przekazanych zdalnie przez nauczycieli zadań i prac są obowiązkowe.
  3. Brak obecności ucznia na zajęciach prowadzonych on-line oraz brak aktywności ucznia w realizacji zadań w innych formach ustalonych dla zdalnego nauczania i uczenia się uważa się za brak realizacji obowiązku szkolnego.
  4. Nauczyciele poszczególnych przedmiotów będą oceniać wybrane ćwiczenia, zadania, prace. Prace uczniowie będą wysyłać na służbowy adres e-mail nauczyciela. Terminy oddania prac będą zamieszczane w terminarzu w dzienniku elektronicznym.
  5. Pozostałe prace uczniowie gromadzą u siebie. Systematycznie prowadzą notatki i zapisy w zeszytach przedmiotowych i zeszytach ćwiczeń. Po powrocie do szkoły uczniowie przedstawiają zeszyty oraz notatki do wglądu nauczycielom.
  6. Kategoria ocen otrzymywanych przez uczniów w czasie czasowego ograniczenia funkcjonowania szkoły, to Kształcenie na odległość, a w tej kategorii wpisane będą komentarze, za co jest ocena (z jakiego zakresu materiału). Pozostałe kategorie ocen w okresie kształcenia na odległość nie będą stosowane.
  7. Wszystkie oceny wstawiane przez nauczycieli będą opatrzone wagą 1. Decyzje o sposobie poprawy oceny - stacjonarnie/on-line podejmuje nauczyciel przedmiotu w porozumieniu z uczniem.  
  8. Nauczyciele i specjaliści, realizując kształcenie na odległość, zobowiązani są do dostosowania sposobów oraz metod pracy do potrzeb i możliwości uczniów, w tym wynikających  z indywidualnych programów edukacyjno-terapeutycznych. Oceniając prace pamiętamy o uczniach ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi (z opiniami i orzeczeniami).
  9. Podczas lekcji prowadzonych on-line uczeń powinien okazywać szacunek innym uczestnikom spotkania tj.: 
    • Powstrzymywać się od komentarzy;
    • Zgłaszać się do odpowiedzi poprzez podniesienie ręki (w aplikacji);
    • Nie przerywać wypowiedzi innym uczestnikom lekcji;
    • Dbać o kulturę języka;
    • Niedopuszczalne są wypowiedzi o charakterze obraźliwym.
  10. Zajęcia rozpoczyna i kończy nauczyciel. Uczeń jest zobowiązany do uczestniczenia w lekcji przez cały czas jej trwania. Uczniowie nie rozpoczynają nowego spotkania, tylko dołączają do rozpoczętego przez prowadzącego lekcję. 
    Uczeń powinien mieć stworzone warunki (w miarę możliwości) do samodzielnego uczestnictwa w lekcji. 
  11. Uczeń może ustawić swój awatar tylko w formie zdjęcia własnej osoby, tak aby wizerunek był rozpoznawalny przez nauczyciela lub pozostawić inicjały (nie ustawiać awatara). 
  12. W kryteriach oceny zachowania, podczas zajęć zdalnych, obowiązują zapisy w statucie dotyczące kultury osobistej, utrudniania prowadzenia lekcji, pomocy koleżeńskiej. 
  13. W kryteriach ocen zachowania zostają dopisane punkty, obejmujące zachowanie w czasie nauki zdalnej:
    • Za aktywny udział w lekcji i stosowanie się do zasad nauczania zdalnego - +1 pkt. za każdą lekcję
    • Za terminowe wysyłanie prac - +1 za każdą wysłaną w terminie pracę

  

Przekazywanie informacji do rodziców/uczniów. 

  

  1. W realizacji nauczania w formie zdalnej biorą udział wszyscy nauczyciele szkoły, w zakresie przydzielonych zadań.
  2. Pracę oraz komunikację z uczniami i rodzicami danej klasy koordynuje wychowawca klasy.
  3. Podstawowym kanałem komunikacji pomiędzy szkołą (nauczycielami) a uczniami i rodzicami jest dziennik elektroniczny Librus(wiadomości), poczta służbowa nauczycieli i uczniów, aplikacja Teams. 
  4. Materiały do lekcji zamieszczane będą na platformie Office 365 – aplikacja Teams.
  5. Wszelkie wnioski kierowane do dyrektora szkoły w sprawach uczniów lub związane z pracą szkoły należy przesyłać do szkoły drogą elektroniczną lub składać w formie papierowej z zachowaniem zasad bezpieczeństwa.

  

Zasady konsultacji rodziców i uczniów z nauczycielami – przekazanie terminów konsultacji. 

Nauczyciele na bieżąco będą kontaktować się z uczniami i rodzicami według ustalonych powyżej zasad. Obowiązują dotychczasowe terminy zebrań i konsultacji według harmonogramu zamieszczonego na stronie szkoły.  

Jak wspierać dzieci po pandemii

Szkolenie dla rodziców "JAK WSPIERAĆ DZIECKO PO PANDEMII?". Termin: 20.09.2021 r., g.16.00 - Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna nr 1 w Sosnowcu
Jak wspierać dziecko po pandemii w powrocie do nauki stacjonarnej? Co mogą zrobić rodzice? Gdzie zwrócić się po pomoc?

https://www.poradnia.sosnowiec.pl/index.php/28-wydarzenia/278-spotkanie-on-line-dla-rodzicow-jak-wspierac-dzieci-po-pandemii

 

 

Pedagog:

poniedziałek - 8:00-12:00

wtorek - 8:30-12:30

środa - 8:00-12:00

czwartek - 11:20-14:20

piątek - 8:00-12:00

 

Psycholog:

poniedziałek -

wtorek - 12:30-15:30

środa -

czwartek - 8:00-11:30

piątek - 8:00-11:30

 

Pielęgniarka:

poniedziałek - 7:30 - 11:30

wtorek -

środa - 7:30 - 11:30

czwartek -

piątek - 7:30 - 11:30

 

Biblioteka:

poniedziałek - 8:35 - 10:45; 11:45 - 13:45

wtorek - 8:30 - 9:30; 11:40 - 12:30;

13:00 - 13:30; 14:00 - 14:40; 15:10 - 15:30

środa - 8:35 - 10:00; 10.30 - 12:30

czwartek - nieczynna

piątek - 10:00 - 11:35

Sekretariat:

poniedziałek - piątek - 7:30 - 15:30

Free Joomla! templates by Engine Templates