Start Kalendarium

Październik 2017

Przeprowadzenie głosowania do Młodzieżowego Budżetu Obywatelskiego 9 Października

Wybory Gentlemana SP 19

Dyskoteka z okazji Dnia Uśmiechu i dnia Chłopaka 13 października

Akcja z okazji Europejskiego Dnia Przywracania Czynności Serca 16 października

Organizacja konkursu CUDOWNA DYŃKA

Udział w akcji charytatywnej Ratujmy Konie

Udział w akcji charytatywnej Góra grosza

Wrzesień 2017

We wrześniu 2017 SU wprowadził zmiany w regulaminie, dostosowując go do reformy oświaty.

Została przeprowadzona akcja informacyjna dot. Młodzieżowego Budżetu Obywatelskiego.

21.09. 2017r. zostały przeprowadzone wybory do Samorządu Uczniowskiego klas 4-7.

27.09.2017r. odbyło się pierwsze w tym roku szkolnym zebranie, na którym przewodnicząca przedstawiła plan pracy na bieżący rok szkolny, przypomniano najważniejsze dokumenty szkolne oraz wybrano przewodniczących poszczególnych sekcji.

wybory01.jpg
wybory02.jpg
wybory03.jpg
wybory04.jpg
wybory05.jpg
wybory06.jpg
wybory07.jpg

Marzec 2014

13 marca odbyły się eliminacje do corocznego konkursu „Mam Talent”. W tym roku szczególnie uzdolnionych uczniów mamy naprawdę bardzo wielu. Szkolny konkurs odbędzie się 21 marca. Finaliści wystąpią  przed szerszą publicznością w kwietniu podczas naszego festynu promującego zdrowie .

Luty 2014

12 lutego ruszyła nasza szkolna poczta walentynkowa. Jesteśmy przekonani, że zapełni się bardzo szybko. Dzień Świętego Walentego, to dzień dobry dla każdego. W tym dniu wszyscy to wyznają, że chcą kochać i kochają!

13 lutego odbyło się zebranie Samorządu Uczniowskiego. Poruszyliśmy wiele spraw, którymi chcielibyśmy zająć się w drugim półroczu. Podsumowaliśmy także nasze dotychczasowe działania. Planujemy m.in.: szkolny i międzyszkolny konkurs „Mam Talent”, quiz dotyczący promocji zdrowia oraz  „Alle kiermasz”, z którego dochód przeznaczymy na nasze sosnowieckie schronisko dla psów.

14 lutego rozdaliśmy górę walentynek. Skrzynka pękała w szwach. Kartki dotarły także do naszych nauczycieli. Cieszymy się ogromnie, że potraficie okazywać sobie wzajemnie sympatię i wsparcie.

Styczeń 2014

Styczeń to czas przygotowań do ferii zimowych. Pamiętajcie szczególnie o bezpieczeństwie. Dekalog bezpiecznego zachowania się podczas zabaw zimowych:

· Nigdy nie zjeżdżamy na sankach w pobliżu dróg – także tych rzadko uczęszczanych. Zwracamy uwagę, czy zachowana jest bezpieczna odległość do najbliższej ulicy. Skąd możemy mieć pewność, że wyhamujemy na czas, widząc zbliżający się samochód?

· Rzucając się śnieżkami, nie łączymy miękkiego śniegu z kawałkami lodu czy kamyczków. Staramy się nie celować w twarz drugiej osobie, żeby nie uszkodzić komuś oka. Nigdy nie rzucamy śnieżkami w nadjeżdżające samochody – zaskoczony kierowca może stracić równowagę i spowodować wypadek.

· Na łyżwach jeździ się tylko w wyznaczonych miejscach. Stawy, jeziora czy rzeki, nawet jeśli pokryte są (z pozoru!) grubą warstwą lodu, nie są bezpiecznym miejscem do zabawy. Lód w każdej chwili może się załamać!

· Place budowy to nie miejsce na zabawę. Pokryte śniegiem kopce kuszą i zachęcają do gonitwy, jednak nigdy nie możemy być pewni, czy warstwa białego puchu nie kryje szczelin lub głębokiego, źle zabezpieczonego, dołu.

· Zjeżdżając na nartach czy sankach, pamiętamy o obowiązujących na stokach przepisach          i zasadach bezpieczeństwa. Warto też zapoznać się z dekalogiem narciarskim, opracowanym przez GOPR

· Nie doczepiamy sanek do samochodu. Źle zabezpieczony kulig może stwarzać duże zagrożenie dla naszego bezpieczeństwa.

· Nie gramy w „hokeja na lodzie” na ulicy. Zajęci zabawą, możemy nie dostrzec w porę nadjeżdżającego z nadmierną prędkością samochodu.

· Pamiętamy, że w zimowe dni kierowcy mają ograniczoną widoczność, a samochody potrzebują dłuższego czasu hamowania. Nie przebiegamy przez ulicę. Nie przechodzimy       w miejscach niedozwolonych. Pamiętamy też, by doczepić do rękawa lub plecaka element odblaskowy.

· Widząc zwisające z dachów sople, nie strącamy ich patykami lub kamieniami. Informujemy   o nich osobę dorosłą.

· Uważamy na źle zabezpieczone konstrukcje ze śniegu. Dach igloo, w momencie odwilży, grozi zawaleniem i przysypaniem nas. O nieszczęście nietrudno.

Zapamiętajmy jednak: największym zagrożeniem dla dzieci jest NUDA. Kiedy dzieci nie mają zorganizowanego wypoczynku, możemy być pewni – coś wymyślą! Jeśli w pobliżu miejsca zamieszkania nie ma placów zabaw, lodowisk i zabezpieczonych stoków, najmłodsi dostrzegą potencjał… w rusztowaniach, robotach drogowych, studzienkach, stawach czy ulicach. (źródło: www.polki.pl)

Grudzień 2013

W grudniu zorganizowaliśmy akcję charytatywną „Dzieci dzieciom”. Dzięki wielkiemu zaangażowaniu całej społeczności udało nam się przygotować paczki dla najbardziej potrzebujących. Zbieraliśmy słodycze, artykuły szkolne i zabawki. Wychowankowie sosnowieckiego Domu Dziecka dziękują nam za pomoc.

W tym szczególnym miesiącu sprawiliśmy również radość byłym pracownikom naszej szkoły. Przygotowaliśmy dla nich kartki świąteczne w celu zapewnienia, iż o nich nieustannie pamiętamy.

Listopad 2013

29 listopada członkowie Samorządu z klas czwartych zorganizowali dyskotekę andrzejkową. Celem  imprezy była uczniowska integracja.  Dziewczynki przygotowały wróżby i inne niespodzianki dla uczestników. Chłopcy zaangażowani byli w czynności porządkowe. Wszyscy doskonale się bawili. Rodzice także bardzo nam pomogli. Serdecznie dziękujemy !