Start Mały Samorząd

17 lutego obchodzimy

Międzynarodowy Dzień Kota.

Wszystko zaczęło się we Włoszech, w 1990 roku, gdzie narodził się Giornata mondiale del gatto czyli Światowy Dzień Kota. Święto ma na celu zwrócenie uwagi na to jak ważne miejsce zajmują w naszym życiu koty, na konieczność niesienia pomocy wolno żyjącym, bezdomnym zwierzętom.

W Polsce po raz pierwszy obchodzone było w 2006 zainicjowane przez miesięcznik “kot” oraz Cat Club Łódź.  Pomysłodawcą święta w Polsce jest Wojciech Albert Kurkowski redaktor naczelny pisma oraz prezes Federacji Felinologicznej Felis Polonia. Święto obchodzone jest również w Rosji 1marca, w Stanach Zjednoczonych Ameryki 29 października, w Wielkiej Brytanii 8 sierpnia.

Mały Samorząd zachęca wszystkich uczniów, aby 17 lutego (poniedziałek) przyszli do szkoły przebrani za koty lub w maskach kota.

Jeśli macie w domu kota zróbcie mu ciekawe zdjęcie, napiszcie o nim kila zdań i przynieście do p.U Grzyb do 13 lutego – czwartek. W ten sposób powstanie ciekawa wystawa. Po wystawie zdjęcia wrócą do właścicieli.

Wszyscy kochamy koty własne i koty naszych przyjaciół, pokochajmy również bezdomne, schroniskowe i miejskie wolno żyjące.

W dniach 13 – 18.02. zbieramy również karmę i miski dla kotów przebywających w schronisku dla zwierząt w Milowicach. Wymienione rzeczy przynosimy do p.U Grzyb sala 31.

Zapraszamy wszystkich do udziału w obchodach Międzynarodowego Dnia Kota.

Mały Samorząd Szkolny