Start O szkole
W ramach dodatkowych zajęć z informatyki, uczniowie klas 6 (Sebastian Legierski, Maciej Małolepszy, Maciej Urgacz, Bartosz Krajewski) pod kierunkiem nauczyciela, przygotowali wirtualny spacer po szkole. Praca wymagała wykonania kilku tysięcy zdjęć pomieszczeń szkolnych, złożenie zdjęć w panoramę 360, obróbkę i korektę błędów. To wszystko ułożone w odpowiedniej formie, dodanie hiperłączy i umieszczenie na serwerze strony internetowej dało efekt, który można zobaczyć klikając napis poniżej.
ZAPRASZAMY DO WIRTUALNEGO ZWIEDZANIA.
W naszej szkole uczy się około 330 uczniów w klasach 1 - 7. Dysponujemy odnowionymi, kolorowymi salami lekcyjnymi wyposażonymi w sprzęt audiowizualny, salą gimnastyczną, salką do gimnastyki korekcyjnej, boiskiem, biblioteką, pracownią komputerową, stałym dostępem do Internetu.

Więcej…

Świetlica przeznaczona jest przede wszystkim dla dzieci rodziców pracujących. W czasie pobytu w świetlicy dzieci mogą odrobić zadanie domowe pod okiem wychowawcy, jak również biorą udział w różnych zajęciach. Są to między innymi: zajęcia plastyczne, zajęcia sportowe na boisku szkolnym lub placu zabaw, zabawy służące integracji grupy świetlicowej, seanse filmowe, jak również imprezy okolicznościowe np.: Andrzejki, Wigilia, Dzień Babci i Dziadka, Dzień Matki itp. Wiele dzieci bierze udział w różnorodnych konkursach. Zapraszamy również do korzystania ze stołówki szkolnej.

Więcej…

Na każdej przerwie zapraszamy do biblioteki szkolnej, w której zgromadzony jest pokaźny księgozbiór. Są to głównie lektury i literatura dziecięca. Dysponujemy też literaturą popularnonaukową, różnorodnymi słownikami, leksykonami, encyklopediami i czasopismami dla każdego. Nasza biblioteka, jako jedyna w mieście posiada "Wideotekę Edukacyjną". Tu dzieci znajdują nie tylko dobrą książkę, ale i fachową pomoc w przygotowaniu referatu czy innej pracy domowej.

Więcej…

W 2018 roku pracownia komputerowa przeszła rewitalizację. Zakupiono nowy serwer oraz jednostki centralne.


Charakterystyka wyposażenia pracowni:

 

  • Stanowiska komputerowe dla uczniów (jednostka centralna z procesorem Intel i5 z monitorem - 10szt; laptopy - 4szt.) wraz z oprogramowaniem podstawowym (system operacyjny Windows 10, pakiet biurowy MS Office 2016)
  • Serwer dla pracowni wraz z monitorem i systemem sieciowym (Windows Server 2016)
  • Drukarki sieciowe
  • Drukarka 3D
  • Wideoprojektor
  • Tablica interaktywna
  • Oprogramowanie edukacyjne

Prężnie działa Szkolne Koło Sportowe, którego celem jest propagowanie aktywnych form spędzania czasu wolnego oraz przygotowanie uczniów do udziału w zawodach sportowych.

Więcej…

Gimnastyką korekcyjną objęte są dzieci z klas I–III w wymiarze 1 godziny tygodniowo. W zajęciach uczestniczą dzieci na podstawie skierowania lekarskiego. Zapewnia się fachową opiekę oraz szeroki zakres środków w korygowaniu wad postawy.Zajęcia odbywają się w salce korekcyjnej wyposażonej w odpowiedni sprzęt. Miła atmosfera podczas ćwiczeń sprawia, że dzieci chętnie uczestniczą w zajęciach.

Więcej…

Od wielu lat w naszej szkole dużą wagę przywiązujemy do umacniania związków młodzieży z dziedzictwem kulturowym rodzinnej miejscowości oraz regionu. Od niedawna nasza placówka wzbogaciła się o Izbę Regionalną, w której dzięki uprzejmości prywatnych ofiarodawców i osób, które wypożyczyły nam eksponaty, możemy pokazywać zabytki kultury materialnej: stroje, narzędzia, przedmioty domowego użytku, stare fotografie, książki itp.

Więcej…

Pedagog/Psycholog

Mały Samorząd

Świetlica

Z galerii

Dzwonki

LekcjaGodzina
1 8:00 - 8:45
2 8.55 - 9.40
3 9.50 - 10.35
4 10.45 - 11.30
5 11.45 - 12.30
6 12.45 - 13.30
7 13.45 - 14.30
8 14.35 - 15.20