W dniu 4.12.2019 w Szkole Podstawowej Nr 42 odbyły się Mistrzostwa Sosnowca – Igrzyska Młodzieży Szkolnej w Piłce Ręcznej Chłopców klas 7-8.

Nasi chłopcy spisali się na medal zajmując wysokie 3 miejsce zostając II Wicemistrzem Sosnowca.

Pokonali swoich rywali 3 razy, raz zremisowali i odnieśli tylko 1 porażkę.

Skład Brązowej Drużyny: bramkarz – Klimas Karol oraz zawodnicy z pola: Gawlak Jędrek, Milejski Jakub, Borowiecki Michał, Podżorny Jaś, Szczypka Olek, Zankiewicz Kacper.

Brawa i gratulacje chłopaki za walkę i zaangażowanie.

Na szkolny konkurs plastyczny przedstawiający portret Marii Skłodowskiej- Curie wpłynęło 35 prac.

W kategorii klas młodszych I-III:

I miejsce Jan Strawiński z kl. I a

II miejsce Wiktoria Głogowska z kl. III b

III miejsce Laura Chaber z kl. II b

Wyróżnienia: Zuzanna Staszyk z kl. III b, Franciszek Kania z kl. I a, Mikołaj Saternus z kl. III a.

W kategorii klas starszych IV- VII:

I miejsce Oliwia Wojdyło z kl. V c

II miejsce Gabriela Radgowska z kl. VI a

III miejsce Julia Jopkieiewicz z kl. VI c

Wyróżnienia: Aleksandra Pryciuk z kl. VI a, Zuzanna Rumin z kl. V a, Krzysztof Swat z kl. VII b.

Wszystkim laureatom gratulujemy i zapraszamy do obejrzenia wystawy konkursowej.

Wyniki konkursu wiedzy o Marii Skłodowskiej-Curie:

- Alicja Falkowska - 3b

- Adam Śladowski - 3b

- Paulina Miterska - 3a

- Jagoda Sikorska - 3a

- Paweł Kozak - 3a

W piątek 18 października odbyły się Międzyszkolne Zawody Sportowe w piłce nożnej szkół podstawowych z Sosnowca.

Udział w nich brali uczniowie klas 7 i 8, a mecze były rozgrywane na boisku klubu Zagłębia.

Drużyna naszej szkoły, mimo ambitnej gry, nie zdołała wyjść z grupy. W następnych zawodach będzie lepiej, czego im życzymy!

Oskar Mielcarz