Start Osiągnięcia

15 marca 2019r. w siedzibie Narodowego Banku Polskiego w Katowicach, odbyło się uroczyste podsumowanie „Biegu dziewięciu górników”. Uczniowie, biorący udział w tym wydarzeniu, otrzymali pamiątkowe katalogi i okolicznościową monetę , wydaną na 100- lecie odzyskania przez Polskę niepodległości . Liczymy, że w przyszłym roku też upamiętnimy smierć dziewięciu górników podczas biegu.

Wyniki Szkolnego Konkursu Ortograficznego

Konkurs został przeprowadzony w dwóch grupach wiekowych.

Grupa I- klasy IV-V

Grupa II- klasy VI-VIII

W młodszej grupie zwyciężyli:

I miejsce- Natalia Surmacka kl.Vb

II miejsce- Hanna Matusewicz kl.IVb

III miejsce- Michał Dziurkowski kl.Vb i Jakub Lipiński kl.IVc

W grupie starszej najlepsi byli:

I miejsce- Maja Kowalska kl.VIIb

II miejsce- Natalia Tator kl.VIa

III miejsce- Paulina Jatkowska kl.VIIa i Konrad Wachelko kl.VIa

Wszyscy uczestnicy wykazali się dużymi umiejętnościami , zaprezentowali wysoki i wyrównany poziom. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

Ortografię można polubić!

Nauczyciele języka polskiego

Sukces naszej uczennicy Mai Lubiszewskiej.
Maja zajęła lll miejsce w miedzyszkolnym konkursie matematyczno-przyrodniczym Eko-Mat. GRATULUJEMY

ekomat.jpg

Szkolny Konkurs Krajoznawczy

z j.niemieckiego –

Niemcy

W czwartek, 6 grudnia odbyła się pierwsza edycja Szkolnego Konkursu Krajoznawczego z j. niemieckiego. Organizatorem konkursu była p. Katarzyna Wojcieszak. Celem  konkursu było przede wszystkim rozpowszechnianie kultury i tradycji krajów niemieckojęzycznych, rozbudzanie wśród uczniów zainteresowania nauką j. niemieckiego oraz motywowanie ich do samodzielnego pogłębienia wiedzy i umiejętności językowych, pokazanie, że nauka języków obcych połączona ze znajomością odrobiny historii oraz geografii może być świetną zabawą, niosącą ogromne  korzyści w przyszłości, rozwijanie umiejętności pracy w grupie, a także wyłonienie uczniów uzdolnionych językowo oraz wspieranie ich w nauce i praktycznym wykorzystywaniu zdobytej przez nich wiedzy i umiejętności językowych.

Tematem przewodnim tegorocznego konkursu była wiedza o Niemczech. W konkursie wzięło udział 8 osób-3 drużyny z klas 7a , 7b oraz 7c. Uczniowie rywalizowali ze sobą w trzyosobowych zespołach, a sprawdzano ich wiedzę w sześciu konkurencjach: Quiz- ogólna wiedza o Niemczech, znane marki samochodów, znane osobistości, zabytki, potrawy, mapa Niemiec.

I miejsce- klasa 7a 44,5 pkt

II miejsce- klasa 7b 39 pkt

III miejsce- klasa 7c 37 pkt

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

niemiecki01.JPG
niemiecki02.JPG
niemiecki03.JPG
niemiecki04.JPG
niemiecki05.JPG
niemiecki06.JPG
niemiecki07.JPG
niemiecki08.JPG

Uczeń z kl 7 a Jakub Kieżel dostał wyróżnienie w konkursie fotograficznym"Sakralne zabytki Sosnowca".

sakralne01.jpg
sakralne02.jpg