Start Osiągnięcia

Sukces naszej uczennicy Mai Lubiszewskiej.
Maja zajęła lll miejsce w miedzyszkolnym konkursie matematyczno-przyrodniczym Eko-Mat. GRATULUJEMY

ekomat.jpg

Szkolny Konkurs Krajoznawczy

z j.niemieckiego –

Niemcy

W czwartek, 6 grudnia odbyła się pierwsza edycja Szkolnego Konkursu Krajoznawczego z j. niemieckiego. Organizatorem konkursu była p. Katarzyna Wojcieszak. Celem  konkursu było przede wszystkim rozpowszechnianie kultury i tradycji krajów niemieckojęzycznych, rozbudzanie wśród uczniów zainteresowania nauką j. niemieckiego oraz motywowanie ich do samodzielnego pogłębienia wiedzy i umiejętności językowych, pokazanie, że nauka języków obcych połączona ze znajomością odrobiny historii oraz geografii może być świetną zabawą, niosącą ogromne  korzyści w przyszłości, rozwijanie umiejętności pracy w grupie, a także wyłonienie uczniów uzdolnionych językowo oraz wspieranie ich w nauce i praktycznym wykorzystywaniu zdobytej przez nich wiedzy i umiejętności językowych.

Tematem przewodnim tegorocznego konkursu była wiedza o Niemczech. W konkursie wzięło udział 8 osób-3 drużyny z klas 7a , 7b oraz 7c. Uczniowie rywalizowali ze sobą w trzyosobowych zespołach, a sprawdzano ich wiedzę w sześciu konkurencjach: Quiz- ogólna wiedza o Niemczech, znane marki samochodów, znane osobistości, zabytki, potrawy, mapa Niemiec.

I miejsce- klasa 7a 44,5 pkt

II miejsce- klasa 7b 39 pkt

III miejsce- klasa 7c 37 pkt

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

niemiecki01.JPG
niemiecki02.JPG
niemiecki03.JPG
niemiecki04.JPG
niemiecki05.JPG
niemiecki06.JPG
niemiecki07.JPG
niemiecki08.JPG

Uczeń z kl 7 a Jakub Kieżel dostał wyróżnienie w konkursie fotograficznym"Sakralne zabytki Sosnowca".

sakralne01.jpg
sakralne02.jpg
sakralne03.jpg
sakralne04.jpg
sakralne05.jpg

Z dumą informujemy, że w Międzyszkolnym Konkursie Językowym w kategorii klas VII-VIII nasi uczniowie zajęli czołowe miejsca.

I miejsce - Wiktoria Dziurkowska i Mateusz Dyndat

II miejsce - Maja Lubiszewska i Wojciech Woźniak

Gratulujemy laureatom i życzymy dalszych sukcesów!

konk_polonist1.jpg
konk_polonist2.jpg
konk_polonist3.jpg
konk_polonist4.jpg
konk_polonist5.jpg
konk_polonist_dyplom.jpg

Wyniki konkursu wiedzy o życiu, pracy Marii Skłodowskiej-Curie "Maria Skłodowska-Curie - Polka, którą zna cały świat."

I miejsce - Martyna Michalska (8a)

II miejsce - Szymon Szopa (8a)

III miejsce - Aleksander Puchała (8a), Wiktoria Gołąb (7a)

GRATULUJEMY!