Start Osiągnięcia

W dniu 18.05.2018r. odbyły się Zawody Rejonowe Szkół Podstawowych w Piłce Nożnej Chłopców. Nasz zespół po porażce z drużyną z Jaworzna zajął 3 miejsce.

Skład:

Gawlak J. – Szczypka A, Włochowicz F, Jarczyński Sz, Mądry Sz, Rusiński N, Głowacki O, Szopa M

Gratulujemy i życzymy sukcesów za rok!

pilkarze1.jpg
pilkarze2.jpg
pilkarze3.jpg
pilkarze4.jpg

W dniu 16.05.2018r. na stadionie MOSiR w Sosnowcu odbyły się zawody lekkoatletyczne w których nasza szkoła zdobyła cztery medale:

I miejsce w skoku w dal zdobył Paweł Stępień

II miejsce w biegu na 60 metrów zdobyła Julia Rybak

III miejsce w biegu na 300 metrów zdobyła Wiktoria Śliwa

III miejsce w biegu na 300 metrów zdobył Filip Włochowicz

Drużynowo SP 19 uplasowała się wysoko:

IV miejsce Dziewczęta

VI miejsce Chłopcy

Wszystkim uczestnikom gratulujemy i życzymy sportowych sukcesów.

zawody01.jpg
zawody02.jpg
zawody03.jpg
zawody04.jpg
zawody05.jpg
zawody06.jpg
zawody07.jpg
zawody08.jpg
zawody09.jpg
zawody10.jpg
zawody11.jpg
zawody12.jpg

Miło nam donieść , iż uczniowie naszej szkoły : Mikołaj i Szymon Szopa, otrzymali podziękowania z Biura Senatorskiego Michała Potocznego, za udział w konkursie „ ORRZEŁ BIAŁY - NASZA DUMA”. Celem konkursu plastycznego była popularyzacja wiedzy i świadomości o godle , rozwijanie zainteresowań znaczeniem polskich symboli narodowych i kreatywnego podejścia do tematu. Konkurs zorganizowano pod honorowym patronatem MARSZAŁKA SENTU RP. Gratulujemy!

orzel.jpg

17 maja trzech uczniów naszej szkoły: Aleksander Krygier z klasy IVb, Marcel Ciepliński z klasy Vb i Szymon Król z klasy VIa wzięło udział w Międzyszkolnym Konkursie Matematycznym „W krainie liczb” zorganizowanym przez Szkołę Podstawową nr 15 w Sosnowcu.
Z dumą informujemy, że chłopcy zajęli I miejsce w kategorii drużynowej.

Wśród uczestników konkursu, w każdej kategorii wiekowej wyróżniony został również najlepszy z najlepszych uzyskując tytuł „MATMISTRZA”. W tej kategorii chłopcy również pokazali na co ich stać!
MATMISTRZEM klas czwartych został Aleksander Krygier, a MATMISTRZEM klas szóstych Szymon Król.

Gratulujemy zwycięzcom!

imiejsce.jpg
matmistrz.jpg

Jesteśmy dumni z uczennic klasy 7 b, które zajęły trzy pierwsze miejsca w międzyszkolnym konkursie przyrodniczym pt. „Woda źródłem życia”.

Konkurs zorganizowało IV LO im. S. Staszica z Oddziałami Dwujęzycznymi w Sosnowcu.

A oto wyniki:

1. miejsce - Marta Suliga

2. miejsce - Wiktoria Dziurkowska

3. miejsce - Martyna Balbierz

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!!!