Start Osiągnięcia

2 kwietnia w Szkole Podstawowej nr 15 w Sosnowcu odbył się MIĘDZYSZKOLNY KONKURS MATEMATYCZNY "W krainie liczb".

Naszą szkołę reprezentowała ekipa w składzie: Ewa Pilarz, Maja Lubiszewska i Michał Dziurkowski, która zajęła 3 miejsce w kategorii drużynowej.

Michał został również „Matmistrzem” osiągając najlepszy wynik pośród wszystkich piątoklasistów!

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

1.jpg
2.jpg
3.jpg
4.jpg

Wyniki Wojewódzkiego Konkursu Ortograficznego

Dnia 29 marca 2019 r. odbyła się „Gala Laureatów” Wojewódzkiego Konkursu Ortograficznego.

Wyróżnionych zostało trzech uczniów z naszej szkoły. Wojciech Woźniak, Wiktoria Dziurkowska i Maja Lubiszewska, to uczniowie, którzy zdobyli tytuł laureata.

Wojtek Woźniak został po raz kolejny „Mistrzem Ortografii” w naszym województwie.

Wszystkim uczniom serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

Nauczyciele języka polskiego

ortografia01.jpg
ortografia02.jpg

Uczniowie klas 8 mieli okazję wziąć udział w międzyszkolnym konkursie Emiliada corocznie organizowanym przez II LO im. E. Plater.

Drużyny ze szkół podstawowych i gimnazjów rywalizowały rozwiązując zadania praktyczne z biologii, geografii, chemii i fizyki.

Drużyna w składzie: Marta Suliga, Marcin Brudek, Szymon Siwek swoimi umiejętnościami wyprzedziła 9 drużyn z innych szkół i ostatecznie zajęła IV miejsce.

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

15 marca 2019r. w siedzibie Narodowego Banku Polskiego w Katowicach, odbyło się uroczyste podsumowanie „Biegu dziewięciu górników”. Uczniowie, biorący udział w tym wydarzeniu, otrzymali pamiątkowe katalogi i okolicznościową monetę , wydaną na 100- lecie odzyskania przez Polskę niepodległości . Liczymy, że w przyszłym roku też upamiętnimy smierć dziewięciu górników podczas biegu.

IMG_0847.jpg
IMG_0848.jpg
IMG_0849.jpg
IMG_0851.jpg
IMG_0854.jpg
IMG_0856.jpg

Wyniki Szkolnego Konkursu Ortograficznego

Konkurs został przeprowadzony w dwóch grupach wiekowych.

Grupa I- klasy IV-V

Grupa II- klasy VI-VIII

W młodszej grupie zwyciężyli:

I miejsce- Natalia Surmacka kl.Vb

II miejsce- Hanna Matusewicz kl.IVb

III miejsce- Michał Dziurkowski kl.Vb i Jakub Lipiński kl.IVc

W grupie starszej najlepsi byli:

I miejsce- Maja Kowalska kl.VIIb

II miejsce- Natalia Tator kl.VIa

III miejsce- Paulina Jatkowska kl.VIIa i Konrad Wachelko kl.VIa

Wszyscy uczestnicy wykazali się dużymi umiejętnościami , zaprezentowali wysoki i wyrównany poziom. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

Ortografię można polubić!

Nauczyciele języka polskiego

Więcej artykułów…