Przygoda w sztolni!

Uczniowie klasy 1b i 3a na wycieczce w sztolni „Królowa Luiza” w Zabrzu mieli okazję zobaczyć przełomowe dla świata i górnictwa wynalazki.

Podczas zwiedzania zapoznali się z zagadnieniami związanymi z geologią oraz powstaniem węgla. Jedną z najciekawszych atrakcji był przejazd elektryczną kolejką podwieszaną. Uczestnicy wyprawy bezpiecznie dotarli na powierzchnię.

Wszyscy chętnie wzięli udział w zajęciach praktycznych, podczas których przy pomocy dłuta, wydobywali zatopione w mini kopalni skarby ziemi (kamyki, kawałki skał, kolorowe minerały, węgiel) a następnie tworzyli z nich kompozycje plastyczne w ramce na zdjęcia. 
Praca była ciężka ale efekt końcowy niesamowity 💙💪

2b w bawialni

Piątek 7 czerwca 2024 r.- Z INICJATYWY RODZICÓW, z ich ogromnym zaangażowaniem i pomocą, WSPANIAŁY DZIEŃ DLA KLASY 2B. Dwie godziny w atmosferze radości i cudownej zabawy w bawialni Baby-Fit 2. 
Uśmiech 😁 ani na moment nie znikał z twarzy dzieci (pomijając moment ogłoszenia, że czas minął i trzeba wracać).
 Poprzez ruch i własną aktywność uczniowie kształtowali samodzielność, kreatywność, odwagę i uwagę. Wzmocniły się ich układy kostne, elastyczność i siła mięśni, a co najważniejsze SAMOPOCZUCIE 💪
Endorfiny dosłownie fruwały w powietrzu💪💙

Tydzień bez Przemocy 2024

Za nami kolorowy tydzień -Tydzień bez Przemocy 💪💙 

Przed Wami kilka ujęć z tego wydarzenia 💙
Niech kolory będą z Wami 😁💙🌸♥️💚

U Sióstr

Zwiedzanie Muzeum Domu Macierzystego Sióstr Karmelitanek Dzieciątka Jezus przez lasy 1 - 3

Wycieczka po Sosnowcu

I jak co roku uczniowie kończący naszą 19  udali się na wycieczkę po Sosnowcu. Z początku wycieczki nawet dochodziły pytania: A co takiego ciekawego jest w Sosnowcu? Przecież to tylko Sosnowiec. Jednak okazało się, że jest tutaj wiele ciekawych miejsc…i nasze miasto nie musi mieć żadnych kompleksów.

Zaczęliśmy nasz marsz od domu, w którym mieszkała Pola Negri, czyli największa światowa gwiazda kina niemego. Przez chwilę była w naszym mieście. Nawet znalazła tutaj męża…ale była to chwila tak ulotna, że szybko odnalazła się w Stanach Zjednoczonych. A wiedzieliście, że wielbicielem talentu Poli Negri był Albert Einstein? A przecież…ze znanych postaci nie tylko Pola Negri. A Władysław szpilman? Jacek Cygan? Jan Ciszewski? I można by wymieniać…. Następnym przystankiem był Teatr Zagłębia, który istnieje od końca XIX wieku. I co ciekawe…był pierwszym teatrem, który powstał we…wsi. Tak. Bo zanim Sosnowiec dostał prawa miejskie to już od kilku lat istniał stały teatr. Zresztą 6 na ziemiach polskich

Zawędrowaliśmy następnie do Pałacu Oskara Schöna. Piękna…zamkowa bryła przywodzi na myśl zamki bawarskie…a neogotycka wieża może być scenerią niejednego horroru. Po drodze zajrzeliśmy na dziedziniec Zamku na Sielcu. Tak. U nas też był zamek obronny. Znaleźliśmy również sosnowiecką modernę. Charakterystyczny styl z przełomu wieków zawitał tez do naszego miasta. Były tez sosnowieckie tężnie. Oddychaliśmy…oddychaliśmy…I minął ból głowy…stawy nie strzelały…korzystnie wpływają tez na gruczoły dokrewne jak i na układ odpornościowy.

Jest też Sosnowiec miastem wielu kultur. Niemożliwe…? A jednak…!!! Usytuowanie miasta na styku granic trzech mocarstw zaowocowało mieszaniem się protestantyzmu… prawosławia… katolicyzmu i oczywiście judaizmu…

Wycieczka bardzo udana…pogoda akurat…i długie trasy…ale warto było…

Wycieczka do Bochni

17 maja klasy 1a,  2a, 2b wyjechały na wycieczkę do Bochni 💪
 Celem podróży było zwiedzenie kopalni soli 💙

 Przygoda rozpoczęła się od zjazdu windą górniczą ponad 200 metrów pod poziom ziemi, następnie przejazdu podziemnym pociągiem do miejsca, z którego rozpoczęła się piesza wędrówka kopalnianymi korytarzami. Uczniowie poznali historię kopalni, najstarsze formy pracy, narzędzia oraz legendy związane z tym miejscem. Był również czas na relaks i zabawę na podziemnym terenie rekreacyjnym. Poznawanie”podziemnego, solnego miasta” było niezwykłą przygodą oraz interesującą lekcją historii i przyrody. 
Zdobyta wiedza i niezapomniane przeżycia na długo pozostaną w pamięci uczniów 💙💪

 

Pedagog:

poniedziałek - 8:00-12:00

wtorek - 8:30-12:30

środa - 8:00-12:00

czwartek - 11:20-14:20

piątek - 8:00-12:00

 

Psycholog:

poniedziałek -

wtorek - 12:30-15:30

środa -

czwartek - 8:00-11:30

piątek - 8:00-11:30

 

Pielęgniarka:

poniedziałek - 7:30 - 11:30

wtorek -

środa - 7:30 - 11:30

czwartek -

piątek - 7:30 - 11:30

 

Biblioteka:

poniedziałek - 8:35 - 10:45; 11:45 - 13:45

wtorek - 8:30 - 9:30; 11:40 - 12:30;

13:00 - 13:30; 14:00 - 14:40; 15:10 - 15:30

środa - 8:35 - 10:00; 10.30 - 12:30

czwartek - nieczynna

piątek - 10:00 - 11:35

Sekretariat:

poniedziałek - piątek - 7:30 - 15:30

Free Joomla! templates by Engine Templates